Taaskasutus

Enne igat ostu tuleks mõelda, kas sul on seda uut asja ikka vaja. Alati tasub uut asja ostes mõelda kasutatud asjadele. Sellega säästad nii keskkonda kui ka oma rahakotti. Taaskasutusest võib leida väga originaalseid asju.

Kui  mõni asi jääb kapipõhja või nurka seisma, aga samas on nii korralik, et ära ei tasu visata, siis on takr mõelda uuskasutusele. Sellega vähendad utiliseerimisele mineva prügi hulka ning annad oma asjadele uue elu. Suure tõenäosusega on kusagil olemas inimene, kellele on vaja just seda eset.

Enamik taaskasutusorganisatsioone kasutab asjade müügist saadud raha heategevuslikel eesmärkidel. Seega arvesta, et sinna asju viies sulle selle eest ei maksta. Kui soovid saada raha, siis pead kasutama mingit muud võimalust, näiteks kuulutuslehti.

Oma esemeid taaskasutusse viies tuleb vaadata, et need oleksid puhtad ja korralikud. Sellises seisukorras, et sa oleksid nõus neid ka ise ostma.

 

Kuhu viia oma asjad?

Uuskasutuskeskused Tallinnas, Tartus, Pärnus ja Paides - www.uuskasutus.ee

Humana Eesti - www.humanae.ee

Emma Estonia - www.hot.ee/emmaestonia

Tallinna ja Harjumaa kaltsukad - www.lelov.pri.ee/test/about/

Kaardile on paigutatud enamik Eesti second-hand kauplusi - https://www.google.com/maps/d/viewer?ll=59.260266%2C25.263062&spn=2.041363%2C4.943848&hl=en&msa=0&source=embed&ie=UTF8&mid=zjeewYhK87rc.kLVCdFYv7akM

Taaskasutuskeskus Sahtel Tartus - www.sahtel.net

Võimalik on kasutada ka internetikeskkondi nagu www.osta.ee ja kasutatud.net, samuti kuulutuslehti Soov ning Kuldne Börs.

Freecycle networki kuuluvad meililistid Eestis, mille kaudu saad oma seisvatest asjadest tasuta vabaneda ning leida omale teiste kasutajate poolt pakutud tasuta asju:

groups.yahoo.com/group/freecycletallinn
groups.yahoo.com/group/tartufreecycle

 

Uuendatud 10.02.2016