Toiduainete erimärgistust kasutatakse Eestis juba mitu aastat. Märkide eesmärk on aidata tarbijal paremini orienteeruda toiduturul. Märgid teevad tarbijale ostuotuse kergemaks. Märgid tõstavad esile kvaliteetsed ja head Eesti tooted.

Poes tules jälgida toidupakendite märgsitust, veenduda, et toote koostis oleks arusaadav ja vastab ootustele. Toidukauba koostisained kirjutatakse pakendile alanevas järjekorras

 

Tarditsiooniline eritunnus

Märk tähistab seda, et toode tarditsioonilisest toorainest, traditsioonilise koostisega või töödeldud-toodetud traditsioonilisel viisil ja erineb sellega teistest samalaadsetest toiduainetest.

Euroopa Liidu mahelogo

Märk tähistab seda, et järgitud on Euroopa Liidu mahepõluamjanduse nõudeid. Keelatud on kasutada GMO ja mineraalseid lämmastikväetisi.

"Kaitstud geograafiline tähis"

Märk tähistab seda, et selles geograafilises piirkonnas on toimunud, kas tootmine, töötlemine või müügiks ettevalmistamine. 

"Kaitstud päritolunimetus"

Märk tähistab seda, et toote tooraine on pärit kindlast geograafilisest piirkonnast ning ka tootmine, töötlmien ja müügiks ettevalmistamine toimuvad sealsamas. 

Mahepõllumajanduse märk

Märk tähistab seda, et toote puhul ei ole kasutatud kunstlikke mineraalväetisi, atimekaitsevahendeid, säilitusaineid ega toiduvärve. 

Tunnustatdu Eesti maitse 

Märk tähistab seda, et põhitooriane pärineb 100% Eestist. Märki võivad taotleda vad Eestis registreeritud ettevõtted.

Tunnustatud maitse

Märk tähistab kõrget kvaliteeti, selle tooraine võib pärineda Eestist ja ka väljapoolt. Märki võivad taodelda kõik Euroopa Liidu firmad. 

Eesti parim toiduaine 

Märk tähsitab Eesti toidukonkursi võitjat. Toode on valmistatud Eestis tegutsevas ettevõttes.

Eestis kasvatatud

Märk tähistab Eestis kasvatatud ja kõrge kvaliteediga aiasaadust, mis vastab Euroopa standardi kõrgema klassi nõuetele. 

"Ei ole lisatud säilitusaineid"

Märgis tähistab seda, et toode ei sisalda säilitusaineid 

Lipumärk

Märgiga tähistatakse Eestis valmistatud toiduaineid

 

Uuendatud: 06.05.2016