Prindi

Talupoodide kõige populaarsemateks toodeteks osutusid eelmisel aastal mahemunad, mahepiim, taluporgand ja -õun, mahelihaveise hakkliha ja Vana-Peetri maitsetaimed.

 

Talupoodide «Talu toidab» eestvedaja Margus Lille sõnul on tarbijad valmis üha enam soetama kodumaiseid ja kvaliteetseid toiduaineid. «Müüme vaid kohalike talude ja väikeettevõtete kaupa, mida suurtest kauplustest enamasti ei leia. Tarbijate positiivne tagaside innustab meid tootevalikut laiendama,» lisas ta.

Lisaks piimatoodetele, mahemunadele, lihatoodetele, hoidistele ning köögi- ja puuviljadele saab talupoest soetada ka teravilja- ja pagaritooteid, samuti taimeteesid, maitsetaimi ja mett. Lisaks leiab sortimendist ka vähemlevinud tooteid nagu näiteks vuti- ja talleliha, mille kliendid on Lille sõnul soojalt vastu võtnud. Ligi 70 protsenti talupoe sortimendist moodustab mahetoodang.

Möödunud aasta lõpuks oli talupoel kokku ligi 70 tarnijat ning sortimendis kokku rohkem kui 700 kodumaist talu- ja mahetoodet. Lille sõnul on oluline sortimenti pidevalt täiendada, ent pakkujad peavad tagama, et nende tooted vastavad kvaliteedinõuetele ning oleksid korrektselt märgistatud.

Allikas: www.tarbija24.ee